Yeni Koltuk Ya Da Koltuk Takımı Almadan Salonunuzun Stilini Nasıl Değiştirebilirsiniz?

Oturma odalarının genel tarzını belirlerken koltuk veya koltuk takımı daima başta gelmektedir. Seçtiğiniz koltuk, koltuk takımı ile uyumuna göre diğer mobilya ve aksesuarlar seçilir, dekore edilir. Evinize adım atanın ilk gözüne çarpan parça koltuk veya koltuk takımı olurken, hepimiz en şık ve stilimizi en iyi yansıtanı seçmeye çalışırız. L koltuk, koltuk takımı, ikili/üçlü koltuk, berjer ve benzeri pek çok çeşit arasından salonumuzda en karakteristik duracağına inandığımız modeli seçeriz. Pek tabii bunu yaparken, sağlamlık ve bize sağlayacağı konforu da katiyen göz ardı etmemek şart. Göz alıcılık, rahatlık ve sıklıkla değiştirerek masrafa girmemek adına sağlam kasalı koltuk veya koltuk takımı tüm ihtiyaçları karşılasa da, bir zaman sonra modelinden sıkılmak, yeni stillere ayak uydurmak ve dahası değişiklikler isteyebiliriz. Konfor ve kalitenin yanı sıra, manevi rahatlama için estetik zevkimizi karşılaması da büyük önem taşımakta.

Sürekli koltuk veya koltuk takımı değişiminin hem masraflı, hem de zahmetli bir iş olduğu konusunda muhtemelen hepimiz hemfikiriz. Tam bu noktada, koltuk örtüsü -diğer deyişle koltuk kılıfı-, kırlent ve puf koltuk gibi düşük maliyetli, ancak bir kere salonumuza girdiğinde dekorasyonu tamamen kişiselleştiren ve tarzını yönlendirebilen parçalar devreye giriyor. Şu gerçeği es geçmemeliyiz ki, mobilyayı ve dekorasyonu yücelten de, yeren de, küçük ama etkisi büyük hamlelerdir.  

Koltuk örtüsü -ya da koltuk kılıfı- denildiğinde akla gelen, annelerimizin küçüklüğümüzde bizi asla sokmadığı misafir oturma odası ve daha çok korumak adına üzerine sardıkları tek parça, avangart model koltuk örtüleri oluyor. Nitekim, modern ve yenilikçi salonlarda ne o geniş yapılı koltuklara, ne de o ağır örtülere yer yok. Daha minimal, daha az çap ile daha çok şey anlatan koltuk örtüleri tercih ediliyor. Örneğin; nötr renkli kanepe üzerine düz ya da çapraz serilecek kırmızı, sarı ve türevi tercih edeceğiniz renkte bir örtü, anında yaşam alanınızı aydınlatır, farklı bir hava katar. Tek bir parça ile değişimi hissetmek kaçınılmaz olacağı gibi, evcil hayvan sahibi iseniz koltuk örtüsü sayesinde koltuklarınızın ömrünü de uzatabilirsiniz. Koltuk örtüsü beraberinde kırlent de bir bakıma aynı işlevi görmekte. Özellikle geometrik ve etnik desenli kırlentler, modern ve minimalist salonlar ile mükemmel bir orantıda kompoze oluyorlar. Yanı sıra, kırlent kılıfı değiştirmek çok daha kolay ve ucuzdur, koltuk takımı ve hatta koltuk örtüsü değişimine nazaran. Kırlent kılıfı satın almayı tercih etmediğiniz takdirde, evinizde bulabileceğiniz parçalar ile kendi tasarımınızı hayata geçirebilir, çok daha kişisel parçalar ve yalnızca size özel bir yaşam alanı stili ortaya çıkarabilirsiniz.

Bir diğer ise, değeri pek bilinmeyen puf koltuk. Halbuki, dekorasyonun ağırlığına ağırlık katacak mihenk taşı bir parçadır. Puf denildiğinde, minik puflardan ya da oturma minderlerinden bahsediliyor sanılsa da, puf koltuk skalası bir hayli geniştir ve koltuk takımı parçası olacak kadar dekorasyonda yer sahibidir. Özellikle küçük bir salona sahipseniz, koltuk takımınızın parçası haline getireceğiniz oturumu konforlu bir puf koltuk, salonunuza hep oradaymışçasına yenilikçi bir hava katacak ve enerji getirecektir.

Koltuk odaklı önerilere bonus olarak, kilimleri araya sıkıştırmakta fayda var. Geometrik desenli kilimler, halılar ve türevleri, yukarıda bahsi geçen parçalar gibi salonunuzun havasını kolayca değiştirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İptal
İptal

Bayi Girişi

İptal

Sepetim (0)

Ürün Bulunamadı Ürün bulunamadı

İmalattan parakende satış

Köşe koltuk, koltuk takımları ve ev mobilyasında uygun fiyatPara birimi