Yatak Odası Dekore Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatak odası, günün tüm yorgunluğundan ve stresinden kurtulmak, gönül rahatlığı ile dinlenmek ve dingin vakitler geçirmek için bir alandır. Yatak odasını dinlenilir kılmak için şık bir yatak, gösterişli yatak başlığı, uyumlu bir gardırop ve diğer dekorasyon parçalarından fazlası gerekmektedir. Yeni bir güne enerji ve temiz bir zihinle başlamak için bilmeniz ve izlemeniz gereken birkaç küçük nokta mevcut yatak odası dekorasyonuna dair. Şıklıktan vazgeçmeden konforu sağlamak, zannedilenin aksine zor ya da imkansız değildir. Yalnızca, doğru adımları atmak gerekmekte.

Yatak odası takımları seçerken, her bir mobilyada nasıl bir yaklaşımın daha faydalı ve ihtiyaçlara hitap eden türden olduğunu belirlemeniz gerekmekte alışveriş öncesi. Böylece görüntüye aldanmaz, yanlış seçimler yapmaz ve uzun yıllar kullanabileceğiniz işlevsel parçalar belirleyebilirsiniz. Önerilerime, yatak alırken hem sağlamlık, hem de depolama alanı elde etmek adına baza almanızı söyleyerek başlamak isterim. Bazaların dayanıklı yapısı, güçlü ve sağlık dostu bir yatak ile birleştiğinde mükemmele yakın bir konfor dinamiği ortaya çıkacaktır. Yatak odası takımları içerisinde ikinci önemli parça gardırop. Eğer bir kıyafet odasına yahut yatak odası bünyesinde gömme bir dolaba sahip değilseniz, gardırobu, kullanacak kişi sayısına ve kıyafet miktarına göre seçmeniz ilerisi için büyük avantajdır. Dar bir gardırıp, belki o an sahip olduğunuz eşyaları mükemmel bir şekilde hazneler, ancak eşya sayısı arttıkça depolama alanının yetmeyeceği bir gerçek. Bu noktada, yatak odası takımları üçüncü yıldız parçası şifonyerler parlıyor. En az dört adet, derin ve alt yapısı sağlam bir şifonyere tahmin ettiğinizden daha fazla ihtiyacınız olacaktır.

Yatağın dekoratifliğini, yatak başlıkları ile sağlamak en popüler ve en rahat olanıdır. Modern ve şehir insanına hitap eden şık ve fonksiyonel bir yatak başlığı bulmak kolay ve düşük maliyetlidir. Modern dekorasyon tarzına sahip, sade yatak başlıkları göz zevkimize de hitap edecek ve dingin ortama katkı sağlayacaktır. Geometrik tasarım yatak başlıkları, dormis yatak başlığı gibi modeller sadeliği ile öne çıkarken, biraz daha gösteri arayanlarımız için beyaz, füme, açık kahve renklerinde kapitone desenli yatak başlıkları önerimdir. Bir diğer önerim ise, avangart başlıklardan kaçınılması yönünde. Zira rüküşlüğü ve ışığı çalması ile dingin ortama adeta bir kılıç gibi saplanır. Yatak başı, odanın en merkezi duvarına denk gelecek şekilde yatağı konumlamak hareket alanı elde etmekte fayda sağlar. Yine yatak başı, sağ veya sol tarafına pencereyi aldığında, doğal ışıklar altında bir uyku ve dinlenme süreci sonrası çok daha enerjik hissedersiniz.

Yatak örtüsü söz konusu olduğunda, estetik zevkimize hitap eden ve konforu da sağlayan parçaları bulmak belki de en kolay olanı. Bir yatak örtüsü her şeyden önce, bizimle uyum sağlamalıdır. Yatak örtüsü söz konusu olduğunda naylon bazlı ürünler kullanmamak harici verilebilecek çok fazla tavsiye yoktur, zira her birimizin bünyesi ve beklentileri farklı. Ben yine de yatak örtüsü için de açık renkler önereceğim.

Yatak odası takımları ile ilgili detayları sonlandırırken, yatak odası canlılığı için ne tür yaklaşımlarda bulunabileceğinize değinmek istiyorum. İlk değineceğimiz nokta, şaşırtmazsınız ki, duvarlar ve tavan. Yatak odası, dinlenme yerimizdir ve ambiyans, mobilyalar ve diğer tüm detaylar, esasında dinlenebilmemizde büyük rol oynar ve duvar ile tavan rengi bun etkenlerin başında gelir. Yatak odası duvarları ile tavanda mavi, su yeşili, toz pembe, açık gri ve benzeri nötr renkler sakinleşmeye ve dinlenmeye yardımcı olurlar kesinlikle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İptal
İptal

Bayi Girişi

İptal

Sepetim (0)

Ürün Bulunamadı Ürün bulunamadı

İmalattan parakende satış

Köşe koltuk, koltuk takımları ve ev mobilyasında uygun fiyatPara birimi