Son yıllarda bir trend haline gelen L koltuk ya da diğer bir deyişle köşe kanepe, yaptığı rahatlık vurgusunun yanı sıra salon dekorasyonunu kolaylaştıracağı gibi, alandan tasarruf etmeyi sağlar ve yanı sıra modern görüntüler ile konfor sunar.

L koltuk, daha az yer kaplayıp, daha fazla oturma alanı sunarken her zevk ve beklentiye hitap ederek de favoriler arasına giriyor. Ayrıca, salonunuzu köşe kanepe ile dekore etmek hareket alanının genişlemesine imkan sunar ve bu sayede ferah, aydınlık bir yaşam alanı elde edersiniz. Özellikle küçük salonlarda L koltuk büyük avantaj sağlar. Artı bir alandan tasarruf inceliği olarak köşe kanepe yerine köşe çekyat tercih edebilirsiniz; fazlalık eşyaları evinizin çeşitli köşelerine koyup kalabalık yaratmak yerine, köşe çekyat altında toparlar ve düzen elde edersiniz. Köşe çekyat açılıp-kapanabilme özelliğiyle gerekli durumlarda evinizde fazladan bir yatak olur ve yatılı misafir ağırladığınızda büyük kolaylıktır.

Köşe koltuğun konumlanışını, salonun geometrisi belirler. Modern köşe koltukları, salonun aydınlanma sistemi ve genel dekorasyona göre yerleştirerek fonksiyonel, enfes kurgular oluşturabilirsiniz. L koltuk bu sayede konuşma gruplarını da en iyi şekilde bir araya getirir.

L koltuk, modern görüntüler oluştururken yaratıcı dekorasyon fikirlerini de ortaya çıkarır.

Eğer L koltuğunuz yeterince geniş değilse, puflar ya da ince kolçaklı berjerler ile destekleyebilir, modern ve rahat bir salon imajı yaratabilirsiniz. Salona Üçgen biçimde konumlanmış L koltuk, iki ayrı ucunda yer alan berjer ya da puflar ve orta sehpası ile bir oturma alanı oluşturmak kolay olduğu gibi, dikkat çekicidir de. Benzeri bir düzen, eğer evinizde sahipseniz şömine karşı nokta alınarak yapılıp, büyük puflar tercih edildiğinde sıcak bir alan oluşturulur.

Nötr renkli modern köşe koltukları, salon dekorasyonunda büyük avantaj elde ettirir. Siyah, 2019’un dekorasyon rengi gri, krem, bej, pastel ve beyaz tonlarını önerebilirim. Siyah, gri ya da bej renkli L koltuk, modern ve geometrik desenli halı, kilim ve/veya kırlentler ile desteklendiğinde karakteristik bir ambiyansa ulaşmak kaçınılmaz. Krem ve bej L koltuk aynı zamanda, koyu kahverengi mobilyalar ve beyaz zemin, duvarlar ile dingin bir ambiyans kurar.

Pastel pembe, mavi, su yeşili ve dahası, salonunuza dinginlik katar. Saksı bitkileri, cam orta sehpa ve yine pastel renklerde bir kilim, pastel tonlardaki L koltuk için en iyi eşlikçilerden. Pastel renkler, aynı zamanda daha koyu tonlarda diğer mobilyalar ve aksesuarlar ile göz alıcı eşleşmeler sağlayabilir. Ya da zıt renkleri ile. Örneğin, pastel mavi duvarlar ile pastel pembe bir L koltuk, kırık beyaz aksesuarlar ve bitkiler.

Beyaz, her zaman temizlik ve huzun habercisi olmuştur. Uzun ve beyaz bir L koltuğa, 2019’da çok göreceğimiz doğal ahşap, oldukça yakışmakta. Pencere karşısında konumlanan beyaz L koltuğun ahşap orta sehpası ya da ahşap zemin ve duvarla uyumu hem sadedir, hem de hayranlık uyandırır. Eğer mutfaktan salona direkt geçiş varsa, beyaz L koltuk ve doğal ahşap mutfak dolapları mükemmel bir geçiş demektir.

Modern köşe koltukları kategorisinde yer almıyorsa da, doğru kurgu ile modernize edilecek bir diğeri deri kaplama L koltuk. Özellikle Loft dekorasyonuna katıldığında kırmızı tuğla duvar ile kombine edip, salaş örtüler, battaniyeler ve benzeri üzerine serpiştildiğinde özgürlüğü çağrıştırır. Loft ve tuğla duvar bir kenara bırakıldığında, aynı hava, başta Pop-art akımı ürünü tablolar, yine salaş -tercihen kırmızı tonlarda- örtü ve battaniyeler ile verilebilir.

Modern köşe koltukları bir kenara bırakınca, klasik tipte olanlar yaratıcı dekorasyonlar ile ağırlığını korurken, farklı havalar yakalamanızı sağlar. Klasik tipte bir L koltuk, ince kenarlı mobilyalar, cam mobilyalar ile aksesuarlar ve nötr perdeler arasında adeta parlar ve hayranlık uyandırır. Örneğin, klasik model koyu yeşil ve düğmeli bir L koltuk, krem ve beyaz tonlarına sahip, cam aksesuarların serpiştirildiği bir salonda harikadır.

Köşe koltuk fiyatları, bütçeye uygunluğuyla köşe koltukları son dönemin trendleri haline getiren bir diğer etken. Derli-toplu bir görüntü oluşturması, daimi bir kurtarıcı olması ve her stile hitap eden dekorasyona imkan sağlamasına karşın köşe koltuk fiyatları uygun rakamlardadır ve dekorasyon bütçenizi daha yaratıcı kullanmanıza olanak tanır.

Köşe koltuklarımıza ürünler sayfamızdan göz atabilir ve köşe koltuk fiyatları için teklif verebilirsiniz.