Doğru Mobilya Seçimini Nasıl Olmalı?

Mobilya, evimizi ev yapan kriterlerin başında gelir. Estetik zevkimizi tatmin edecek, haz duymamızı ve daha iyi hissetmemizi sağlayacak yaşam alanlarını oluştururken en büyük yardımcımız olduğu gibi, bizi ve tarzımızı da yansıtırlar. Evlerimiz için en şık, en uyumlu ve en göz alıcı parçaları seçerken dikkat etmemiz gereken püf nokta ise, kalitesi ve ortalama kullanım ömrüdür. Görsel açıdan estetik algımızı beslemesinin yanı sıra komforumuza da hizmet etmelidir seçeceğimiz mobilya. Yanı sıra, uzun yıllar dayanmalı ve küçük değişimler ile yenilenebilir olmalıdır. Malum ki, sıklıkla mobilya değiştirmek hem büyük masraf, hem de bir hayli zaman ve efor kaybıdır.

Hem şık, hem konforlu, hem de bizi yansıtan parçaları, pekala fahiş fiyatlar karşılığı sipariş üzerine yaptırabiliriz, -bu noktada kaliteli ve bütçe dostu markalara ulaşmak sizin için en iyisi olacaktır. Ya da yine astronomik rakamlı mobilyalara bakabiliriz -ki bu yalnızca bütçeyi zorlayacak ve alışverişi kısıtlayacak bir seçenektir, istisnai durumlar haricinde. Ne olursa olsun, bütçemizden en azını, en doğru şekilde harcamak ileride de işimize yarayacağı için, uygun fiyatlı mobilya araması yapmakta fayda var. Belki biraz zaman alır, fakat sonuç memnun edici olacaktır.

Uygun fiyatlı mobilya dendiğinde, görsel ve konfor olarak tatmin edici, uzun yıllar bizi taşıyacak parçalar aklımıza gelmeli. İkili koltuk, üçlü koltuk, yatak bazası, sehpalar, masalar ve dahası. Her biri adına belki de milyonlarca farklı model ve kalite standartı mevcut. Hatta çok güzel görünen bazıları, eve getirildiğinde elimizde kalabiliyor.

Hâl böyle iken, mobilya alışverişine çıkmazdan sıkı bir araştırma yapılmalı ve her detay not alınmalıdır. İnternet aracılığı ile kullanıcı yorum ve deneyimleri okunmalı ve mağazada kontrole muhakkak gidilmeli. Mobilya alışverişinin temel kuralı, görerek, dokunarak ve deneyerek satın almaktır. İkili koltuk, üçlü koltuk, yatak ve benzeri arıyorsanız, uğradınız mağaza ve türevinde çekinmeksizin üzerine oturun, yaylarını kontrol etmek adına iyice arkanıza yaslanın ve gerekirse uzanın. Uzun uzun üzerlerinde vakit geçirerek evde nasıl davranacaksanız o şekilde davranarak kontrol edin. Bu sayede alacağınız mobilyanın her halini deneyimlemiş ve tanımış olursunuz. Özellikle tekli koltuk, ikili koltuk, üçlü koltuk ve L koltuk gibi günümüzün büyük bir kısmını üzerinde geçireceğimiz ve yaşam alanımızın adeta çekirdeğini oluşturacak mobilyalarda tüm kontroller ilk başta yapılıp, karara varılmalı.

Bir diğer küçük görünen ama dikkat edilmesi gereken husus da, kulaktan dolma bilgiler ile bir markadan yahut mağazadan alışveriş yapmamak. Uygun fiyatlı mobilya adı altında özellikle bu kritere dikkat edilmeli. Komşunuzun rahat ettiği ikili koltuk sizin anatominize uyum sağlamayabilir ya da akrabanızın üzerinde rahatça uyuduğu üçlü koltuk sizin kullanımınıza uygun yapıda olmayabilir. Zevk ve estetik anlayışımız gibi, hepimizin mobilya ve türevlerini kullanım şekli, üründen beklentisi farklıdır. Bu sebepten, mobilya alışverişinizi tamamen “Ben ne istiyorum?” sorusuna cevap arayarak yapın.Unutmayın ki, uzun yıllar boyunca bu mobilyaya evinde yer verecek olan sizsiniz.

Her şeyi bir araya getirdiğimizde ortaya çıkan tabloya şöyle bir göz atarsak; bütçe tasarrufu adına uygun fiyatlı mobilya araştırılırken, tamamen bireysel -veya ailesel- bir alışveriş politikası izlenmeli. Yaşam alanınızı iyi tanımak ve beklentilerinizi önceden not almak size büyük yardım sağlayacaktır.

Uygun fiyatlı, kişiye özel tasarım parçalar ile kişiselleştirilebilen ikili koltuk, üçlü koltuk, L koltuk ve diğer modelleri incelemek için ürünler sayfamıza göz atabileceğiniz gibi, detaylı bilgi almak ve fiyatlarımızı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İptal
İptal

Bayi Girişi

İptal

Sepetim (0)

Ürün Bulunamadı Ürün bulunamadı

İmalattan parakende satış

Köşe koltuk, koltuk takımları ve ev mobilyasında uygun fiyatPara birimi