Doğru Kanepe Seçiminin Mekanda Yaratacağı Etki

Çağdaş konforun habercisi kanepe modelleri her geçen gün sayısını artırmakta. Yaşam alanlarımızın olmazsa olmak parçası kanepe, üzerinde oturma ve uzanma imkanı sağlamaktan çok ötede, bulunduğu odanın stilini yönlendiren en büyük etken. Deyim yerinde ise, mihenk taşı. Bulunduğu odanın karakterini şekillendirmekte katkısı büyük. Karakteristik bir tarz ve farklı bir perspektife sahip olduğunuzu salonunuzda göstermek, aynı zamanda rahat bir alan elde etmek istiyorsanız eğer, kanepe seçimine dair birkaç küçük ayrıntıyı göz önünde bulundurmanın büyük faydası dokunacaktır.

Deri kanepelerden başlarsak, derinin asla eskimeyen bir kılıf olduğunu söyleyebiliriz. Modern dekorasyonda deri, her zaman daha yenilikçi bir halde karşımıza çıkmayı başarıyor ve uzun yıllar daha bu değişmeyeceğe benziyor. Sofistike, rahat ve belki biraz da gizemli bir kurgu oluşturmak istiyorsanız, ağırlığı ile herkesi cezbedecek deri bir kanepe aradığınız parça olabilir. En çok çalışma odalarına yakışan deri kanepeler, retro ve antika parçalar ile dekore edildiğinde daha güçlü bir ambiyans yaratıyor. Örneğin, deri kanepenin önünde konumlanacak bavul şeklinde bir sehpa, sofistike havayı güçlendirecek ve modern yaklaşımı destekleyecektir. Koyu renk duvarlara sahip odalarda deri kanepe ve az yer kaplayan ama dikkat çekici aksesuarlar bir şansı hak ediyor. Tek bir kanepe yerine deri kanepe takımı tercih ediyorsanız, daha geniş bir odada bu fikri değerlendirmeniz nacizane fikrimdir. Tek bir deri kanepe yeterince gösterişli iken, deri kanepe takımı dar bir alanda kalabalık bir görüntü yaratır.

Uzun yıllardır vazgeçilmezler listesinde zirveyi kimseye kaptırmayan köşe kanepe ya da diğer deyişle L kanepe es geçilemezdi. Rahatlık ve konforu en kolay ve kısa yolla bizlere sunan L kanepe tercihiniz ise, nötr bir renk seçmenizi öneririm. Böylece kırlentler, kilimler ve kanepe örtüleri ile kolayca değiştirilebilir, farklı tarzlar denemeye elverişli bir alan sağlar, değişiklik istediğinizde zorlanmazsınız. Özellikle son dönemlerin parlayan dekorasyon yıldızı kanepe örtüleri, rahatlatıcı bir havayı da beraberinde getirecektir. Kanepe örtüsü modeli olarak, sahte kürkleri önerebilirim. Sahte kürk ya da başka bir koltuk örtüsü, salaş ve uğraşsız görünen bir şekilde kanepe üzerine serildiğinde ortaya çıkan sizi tatmin edecektir. Pek tabii, renkli kırlentler ve modern desenli kilimler ile destekleyebilirsiniz de. Kanepe örtüleri aynı zamanda, kanepe kılıf yüzeyinin ömrünü de uzatır. Koltuk örtülerinin son bir işlevine daha değinirsek -aslında işlevden ziyade kişisel ihtiyacı karşılamaya yönelik küçük bir faaliyetine, koltuk örtüsü olmanın yanı sıra el altındaki-battaniye görevi de görmektedir.

Sade, düz renkli bir odayı renklendirmek için de kanepe doğru hamlelerdendir. Her köşesi beyaz bir salonda konumlanan canlı renkli bir kanepe ya da kanepe takımı, ekstra herhangi bir şeye ihtiyaç duyulmaksızın hayranlık uyandırmaya yeter. İddialı bir yaklaşım için kırmızı, dinginlik için mavi ve sıcaklık arayanlar için sarı kanepe ya da kanepe takımı, doğru seçim olacaktır. Yanı sıra, sınırsız kanepe modelleri arasında salonunuza en uygun olanı bulmalısınız, özellikle kanepe takımı tercih ediyorsanız. Örneğin, dar bir alanda geniş kolçaklı bir kanepe -ya da kanepe takımı- oldukça fazla yer kaplar, alanı daraltır. Geniş alanlarda büyük kanepeler tercih edilmelidir. Yine kanepe örtüleri konusuna dönersek, iki renk salonda -aşırıya kaçmamak kaidesi ile- kanepe örtüsü yardımıyla stili güçlendirecek çizgiler oluşturabilirsiniz.

Hepsinin yanı sıra, yalnızca size özel kanepe modelleri tasarlatabilirsiniz. Tasarım festivallerini az çok takip edenlerimiz, son dönemlerin özgün ve kısmen-marjinal tasarımlarını görmüştür. Her gün biraz daha değişen ve cesur adımların atıldığı dekorasyon modasına ayak uydurmak ve hatta katkı sağlamak adına özel tasarım kanepe modelleri önceliğiniz olabilir. Bu noktada, özel tasarım kanepe fiyatları hakkında fahiş rakamlar olduğunu belirtmekte fayda var. Nitekim, doğru tasarımcı seçimi ve dahası ile, ödeyeceğiniz fiyata değecek bir sonuç elde edebilirsiniz.

Kanepe takımı ve kanepe modelleri incelemesi için ürünler sayfamıza göz atabilir, özel tasarım kanepe fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İptal
İptal

Bayi Girişi

İptal

Sepetim (0)

Ürün Bulunamadı Ürün bulunamadı

İmalattan parakende satış

Köşe koltuk, koltuk takımları ve ev mobilyasında uygun fiyatPara birimi